Jakou zástěnu ke sprchovému koutu vybrat?

Při zařizování koupelny se často dostáváme k otázce, jakou zástěnu ke sprchovému koutu vybrat. Existuje mnoho typů zástěn, které se liší nejen designem, ale také funkcionalitou. V tomto článku si představíme několik typů zástěn a jejich vlastnosti.

Skleněná zástěna

Skleněná zástěna je velmi oblíbená pro svůj moderní vzhled a snadnou údržbu. Sklo je odolné vůči vodě a vlhkosti, a tak se nemusíte bát, že by se zástěna po čase začala kazit. Skleněná zástěna také zajišťuje dostatečnou světelnost v koupelně. Pokud se rozhodnete pro skleněnou zástěnu, mějte na paměti, že je nutné ji pravidelně čistit od vodního kamene.

Skvělý nábytek

Textilní zástěna

Textilní zástěna je ideální pro ty, kteří hledají zástěnu s větší flexibilitou. Díky měkkému materiálu se textilní zástěna snadno přizpůsobí tvaru sprchového koutu. Zástěna je také snadno odnímatelná a můžete ji snadno vyprat, což je velkou výhodou v případě, že máte v koupelně malé děti. Na druhou stranu je třeba mít na paměti, že textilní zástěna nemusí být tak odolná jako zástěna skleněná.

Plastová zástěna

Plastová zástěna je nejlevnější variantou zástěny. Je velmi snadno instalovatelná a odolná vůči poškození. Pokud hledáte zástěnu, která splní svou funkci a nechcete za ni utrácet příliš mnoho peněz, plastová zástěna je pro vás tou správnou volbou. Na druhou stranu, plastová zástěna nemusí být tak esteticky působivá jako skleněná nebo textilní zástěna.

Závěrem je třeba říci, že volba zástěny ke sprchovému koutu je závislá na vašich prioritách. Pokud hledáte zástěnu s moderním vzhledem a snadnou údržbou, skleněná zástěna je pro vás tou správnou volbou. Pokud hledáte flexibilitu a snadnou údržbu, textilní zástěna je pro vás tou správnou volbou. Pokud hledáte zástěnu, která splní svou funkci a nechcete utrácet příliš mnoho peněz, plastová zástěna je tou správnou volbou.

Skvělý nábytek